Aerosol paints NEW TON and Touch-up Pencil

Porady

Aranżacja wnętrza mieszkania w stylu „loft”. Dekoracja pokoju i ciekawe idee dla domu.

 • Aranżacja wnętrza mieskania niczym lustro odźwierczedla indywidualność gospodarza. Nasz świat wewnętrzny, emocjonalność, wartości duchowe znajdują odbicie ciekawych przedmiotach, wykonanych własnoręcznie oraz w dekorowaniu pokoju i mebli. W pomysłach na dekorację budynku łatwo wyczuć pragnienie wolności, śmiałość, nietuzinkowość myślenia właściciela. Styl „loft” jest jednym z tych najbardziej bogatych w pomysły. (Po angielsku Loft – „strych”, „pomieszczenie na górze”.) W tym stylu mamy wyjątkowo szerokie pole do popisu również dlatego że inne style nie maja tej wolności w eksperymentowaniu. Belki, ceglane ściany, zewnętrzne okablowanie, otwarte stelarze albo półki, minimalna ilość mebli w parze z maksimum wolnej przestrzeni są wyraźnymi cechami aranżacji wnętrza mieszkania w stylu „loft”. Pomieszczenie ma być przestrzenne (dzielimy go na strefy ale nie na pokoje) i mieć dobre oświetlenie, czemu pomaga na przykład farbowanie ścian w białym kolorze, brak tynków, podkreślający prostotę i naturalność otoczenia.
  DSC17  DSC1a
  Samodzielna dekoracja zazwyczaj jest powiązana z własnoręcznym malowaniem drewna, sklejki, płyty wiórowej, występujących w drewnianych meblach i nie tylko. Drewniane wyroby mające skomplikowanej kształt mogą być narażone na uszkodzenie poprzez pomyłkę przy wykonaniu własnoręcznego pomalowania. Tym nie mniej, użycie farb w aerozolu – najprostszy i najbardziej poręczny sposób malowania drewna w domowych warunkach. Trzymając się prostych reguł można mieć pewność dobrego wyniku.

  DSC3_3

  Przygotowanie drewna do farbowania

  Przygotowanie drewna do farbowania

  Pierwszym etapem przygotowania jest usunięcie zadr i nierówności przy użyciu papieru ściernego. W miejscach cięcia sklejka lub płyta wiórowa zazwyczaj mają dużą ilość zadr. Jeżeli ich nie usuniemy, nasze przyszłe farbowanie będzie wyglądało dość niechlujnie. Następny, nie mniej ważny etap przygotowania drewna do farbowania – odtłuszczenie – zawiera w sobie również usunięcie zabrudzeń ogólnych, śladów rąk i kleju. Dla drewnianych wyrobów o skomplikowanych kształtach najbardziej odpowiednim będzie zmywacz w aerozolu..

  1

  Gruntowanie drewna przed malowaniem.

  Sklejka, płyty drewnopochodne, drewno są materiałami porowatymi i kruchymi. Aby uniknąć nieodpowiedniego wchłaniania farby, każdy nie farbowany wcześniej wyrób z drewna należy zagruntować. Środek gruntujący wyrówna powierzchnie, wypełni pory drewna i miejsca sklejenia, zapobiegnie nadmiernemu wchłanianiu farby oraz znacząco zmniejszy jej zużycie. Zalecamy użycie środka gruntującego BIODUR w aerozolu.

  Środek gruntujący BIODUR w aerozolu szybko schnie i jest łatwy w użyciu – jednym słowem, idealnie pasuje dla przygotowania wstępnego do malowania rozmaitych wyrobów domowych z drewna, sklejki oraz płyt drewnopochodnych. Przed wykorzystaniem naszego środka należy rzetelnie wymieszać zawartość puszki poprzez intensywne potrząsanie w ciągu 2-3 minut. Nanosić środek gruntujący należy cienką warstwą z odległości 25-30 cm. Miejsca sklejania należy zagruntować dwukrotnie.
  Gruntowanie – 2 warstwa.

   

  Po 10-15 minutach od ukończenia gruntowania możemy przystapić do farbowania. Tak samo jak i środek gruntujący, emalię należy starannie wymieszać i nankładać kilkoma ciękimi warstwami a nie jedną grubą. Po 15-20 minutach można przewrócić malowany wyrób i pomalować go od innej strony.
  Farbowanie drewna uniwersalna emalią BIODUR

  00

  Malowania rozmaitych wyrobów domowych z drewna, sklejki oraz płyt drewnopochodnych znacznie prościej dokonać, używając farb w aerozolu. Jednej puszki farby wystarcza na pomalowanie 2-2,5 m². Aby emalia w pojemniku nie wyschła do następnego wykorzystania, należy przewrócić pojemnik nogami do góry i rozpylić resztki farby aż do zaniku strumienia.

  DSC17